Zırhlı Camlı Yangın Kapısı

Kategori : Zırhlı Camlı Yangın Kapısı
Fiyat : Zırhlı Camlı Yangın Kapısı

Can güvenliği denildiği zaman, akıllara birçok tedbir çeşidi gelmektedir. Söz konusu güvenliğin hangi tehlikelere karşı alınması gerektiği, alınabilecek tedbir çeşitliliklerini yanında getirmektedir. Örnek vermek gerekirse, bir apartmanda bulunan kat merdivenlerinden düşme tehlikesi için alınan güvenlik tedbiri tırabzan montajı yapmaktır. Şayet tehlike riskleri aynı alan içerisinde farklılık gösteriyor ise daha pratik çözümlerin uygulanması gerekmektedir. Herhangi bir sabotaj veya silahlı saldırı riski bulunduran yerlerde aynı anda yangın riski de bulunabileceğinden dolayı, her iki tehlikeyi kontrol altına alabilecek ortak bir çözüm üretilmesi gerekmektedir. Zırhlı camlı yangın kapısı, söz konusu çeşitlilik arz eden bu tehlike yapısına sağlıklı bir çözüm olabilmektedir. Kendi içerisinde üretim farklılığı bulunduran bu yangın kapıları, zırhlı olmasının verdiği yüksek dayanma gücü olan camlarının, her iki taraftan da zırh özelliğinin bulunmasının yanı sıra, tek tarafı zırhlı seçeneği ile birlikte de sunulabilmektedir. Zırhlı bir kapıda bulunan camın, kişisel olarak uygulanacak bir güçle kırılamayacağı düşünüldüğünde, içeriden kırılabilir olarak üretilmesi daha da fayda sağlayabilmektedir.

Zırhlı camlı yangın kapısı, yangına dayanıklılık özelliği ile birlikte mevcut bir zırhlı kapıdan daha verimli olmaktadır. Yapısı itibariyle olası yangın durumlarının da hesaplanarak üretildiği bu kapılar, her iki güvenlik tedbirinin yerine getirilmesini başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Yangına dayanıklı camlı yangın kapıları, normal şartlarda sadece yangın karşı alınacak önlemler niteliğinde üretilmektedir. Sahip olduğu özelliklerin bir takım işlemler ile değiştirilmesi neticesinde aynı anda iki özellik birden verilmektedir. Farklı özellikler barındırması sebebiyle, zırhlı camlı yangın kapısı daha farklı testlere tabi tutularak sertifikalandırılmaktadır. Dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı savunma tedbiri olarak kullanılan zırh özelliği, olası yangın tehlikesi gözetilmeden üretildiğinde yangın tehlikesini daha da büyütebilmektedir.

Zırhlı camlı yangın kapısı, özellikle camın bağlantılı olduğu metal aksamda yapılacak değişikliklerle ve camın öz niteliğindeki değiştirmelerle ortaya çıkmaktadır. Yangın güvenlik sistemleri envanterinde mevcut tüm malzemeler gibi, üretim yapılacak fabrika veya imalathanelerin yasal mevzuatlarda yazılı tüm gereksinimleri karşılayarak izinli olarak çalışmaları gerekmektedir. İzinsiz ve ruhsatsız olarak işletilen firmaların üretimi sonucu piyasaya sunulacak herhangi bir yangın güvenlik malzemesi, ihtiyaç anında yarı yolda bırakarak felaketlere sebep olabilmektedir.

KATEGORİLER

Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ