Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı

Kategori : Yangına Dayanıklı Camlı Kapılar
Fiyat : Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı

Yangın kapıları, ilk çıktığı günden bu yana sadece yangın anında acil çıkış kapısı gibi kullanılmaktaydı. Gelişen teknolojiden nasiplenen yangın güvenlik sektörü, söz konusu yangın kapılarında birçok yeniliklere imza atmıştır. Isıya dayanma süreleri yüksek rakamlara ulaştırılmış ve kaçış anında ihtiyaç duyulacak zamanı fazlasıyla kazandırmaya başarmıştır. Bunun yanında bina mimarisine uygun üretime de başlayan yangın güvenlik sistemleri sektörü, yangına dayanıklı camlı yangın kapısı imalatına başlamıştır. Gerek bina tasarımlarına uyum sağlayan görünümleri, gerekse sahip olduğu yüksek ısılara dayanıklılık özellikleri sayesinde çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Yenilikçi anlayış ile çalışan birçok inşaat firması, mimari aşamada oluşturulan projelere yangına dayanıklı camlı yangın kapısı dahil ederek, binaların albenisini artırmaya gayret göstermektedirler. Hem yangın güvenliği hem de görsel çeşitlilik olarak tasarıma katkı sağlayan camlı yangın kapıları tercihi, bu sebepten dolayı günden güne artış göstermektedir.

Dışarıdan bakıldığında, hatta yanından geçildiğinde bile, bilmeyen hiçbir kimsenin yangın kapısı olduğunu anlamaması, yangına dayanıklı camlı yangın kapısı özelliklerinin mimari yapıya nasıl uyum sağladığının bir göstergesidir. Yüzde 90’lara kadar cam kullanım oranıyla üretimi yapılabilen camlı yangın kapıları, yine yangına dayanıklı metal yapılı çerçeveleri ile son halini almaktadır. Arzu edilen renk seçeneklerinin fazla olması, farklı bir tercih konusu olmaktadır. Çok katlı iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi binaların görsel mimarisine çok fazla önem verilen birçok projede kullanılmış ve hali hazırda kullanılmaya devam edilmektedir.

Yangına dayanıklı camlı yangın kapısı, yangına dayanma süresi belirlenerek imal edilmektedir. Üretici firmalar tarafından en az 30 dakika dayanabilme yeteneği ile ürettiği camlı yangın kapıları, en son aşamada yanma odalarında teste tabi tutulmaktadır. Üzerinde cam bulunması, kimileri tarafından korkutucu ve güvensiz görünüyor olsa da, camın dayanıklılığı amaçlanarak yapılmış bir takım işlemler alışılagelmiş metal dayanıklılığı kadar güçlü hale getirmektedir. Yangına dayanıklı camlı yangın kapısı, satıcı firma tarafından garantörlüğü üstlenilmesi gerekli bir yangınla mücadele aksamıdır. Üretilen camlı yangın kapılarının tüm üretim aşamalarını yakından takip eden söz konusu firmalar, müşteriye sunacakları sertifikalar ile ürünlerine garanti vermektedirler.

KATEGORİLER

Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ