Yangın Kapısı Teknik Özellikleri

Kategori : Yangın Kapısı Teknik Özellikleri
Fiyat : Yangın Kapısı Teknik Özellikleri

Yangınla mücadelenin vazgeçilmez bir parçası olan yangın kapıları, mevcut olduğu mekanda bulunan başta insanlar olmak üzere tüm canlılar açısından birinci derece kurtarma planı öğesidir. Belli bir zamanda veya planlı anlarda meydana gelmeyen yangınlar, umulmadık durumlardan kurtulabilmek açısından belli başlı önlemler almayı gerektirmektedir. Binalar henüz inşaat halindeyken planlaması yapılmak zorunda olan yangın kapıları, eski yapılara da sonradan oluşturulan projeler ile monte edilebilmektedir. Yangın kapısı teknik özellikleri, proje esaslı olarak belirlenebilmektedir. Bina içerisinde mevcut yanıcı maddelerin cinsi, bina fiziksel özellikleri gibi faktörler teknik özellikleri açısından belirleyici etkenlerdir. Koridor mesafesi uzun olan binalar için uzun süre dayanıklı yangın kapıları gereksinimi duyulmakta olduğundan, teknik özellikleri daha dayanaklı olarak belirlenmek zorundadır.

Yangın kapısı teknik özellikleri açısından değişmeyen ve değiştirilmesi halinde hayati kayıplara neden olabilecek içeriklere sahiptir. Belirli testlerden geçerek sertifika verilen yangın kapıları konuya iyi bir örnek teşkil etmektedir. Sahip olduğu kaliteye bakıldığında tamamıyla üretici firmalar ile paralel olarak ilerlemektedir. Kadrosunda uzman personel bulundurmayan ya da gerekli olan yanma odaları mevcut olmayan bir imalathanenin, yangın kapısı teknik özellikleri standartlarını ne ölçüde sağlıklı belirleyebileceği soru işareti olmaktadır. Yangın kapıları, ilgili mevzuat gereğince 30 dakikadan daha az dayanıklılık süresi özelliği ile üretilememektedir. Daha dayanıklı olabilmesi bazen teknik gereksinimler bazen de kişisel tercihler gereğince olabilmektedir. Şayet bir binanın gereksinimi 60 dk. dayanıklı bir yangın kapısı ise projeye asla 30 dk. dayanıklı bir yangın kapısı dahil edilememektedir.

Firmalar, imal edilen yangın kapılarını oluşturan her malzemenin özellikleri ile birlikte, birleşim sonrası yapılan test ve sonuçlarının içerdiği bir teknik özellikler raporu hazırlanmaktadır. Bu rapor yangın kapısı teknik özellikleri ismi altında broşür, kullanıcı sayfası veya etiket şeklinde basımı yapılarak ürünle birlikte müşterilere sunulmaktadır. Yanlış yazılmış bir yangın kapısı teknik özellikleri etiketi, satıcı firmanın aldanması ile başlayan süreçte müşterinin yanlış seçim yapmasına kadar gidebilmektedir. Dolayısıyla yangın kapılarının üretim yapıldığı yerlerin, ilgili kurumlardan gerekli yasal izinleri almış ve rutin zamanlarda denetimi yapılan firmalar tarafından işletilmesi gerekmektedir.

KATEGORİLER

Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ