Kurşun Geçirmez Camlı Kapı

Kategori : Kurşun Geçirmez Camlı kapı
Fiyat : Kurşun Geçirmez Camlı Kapı

Sabotaj, silahlı saldırı, bombalı eylemler gibi olası tehlikelerden gelebilecek zararları bertaraf etmek amacıyla güvenlik sistemlerinin, her an ihtiyaç duyulabilecekmiş düşüncesiyle tesis edilmesi gerekmektedir. Yaşam barındıran kapalı yerlerin söz konusu zararlardan alacağı etkiyi azaltmak adına da kurşun geçirmeyen materyaller kullanılmaktadır. Başta güvenlik sağlayıcı kurumlar tarafından kullanılan kurşun geçirmez camlı kapı, değişen tehlike şartları doğrultusunda özel kurumlar tarafından da tercih edilmektedir. Üreteci firmalar tarafından risk çeşidine uygun olarak üretilen kurşun geçirmez camlı kapı, camın bir takım işlemlerden geçirilmesi ile imal edilmektedir. Balistik özelliği bulunan bu kapıların amacı, sadece kurşunu geçirmemesi değil ayrıca el bombası veya parça tesirleri engellemek istenen daha güçlü bombaların zarar verici etkilerini en aza indirmektir. Cam kalınlığı doğrultusunda dayanma standardı belirlen kapılar, 10mm. kalınlığında üretildiğinde 7.65mm kurşunu, 35mm. üzeri kalınlıklarda zırh delici mermileri engellemek amacıyla üretilmektedir.

Kurşun geçirmez camlı kapı, üreten firma tarafından özel olarak tasarlanmış laboratuvarlarda teste tabi tutularak belgelendirilmektedir. Cam malzeme ile yine cam malzemenin dayanıklılık niteliğine eş değer bir nitelikte olan metal akşamların, bütünlük teşkil etmesi amacıyla kusursuzca birleştirilmesiyle meydana gelmektedir. En ufak bir hatalı üretimin can kaybına sebep verebileceği düşünülerek imal edilmektedirler. Kullanılacağı yerler doğrultusunda projeye ithal edilen kurşun geçirmez camlı kapı, risk faktörleri hesaplanarak kalınlık tercihi yapıldıktan sonra üretim aşamasına geçilmektedir. Teknolojik gelişmeler her zaman pozitif-negatif özelliklere bağlı olarak karşılıklı gelişmektedir. Kısacası yeni model kurşunlar üretildikçe, ona uygun olarak kurşun geçirmez camlar üretilmektedir. Söz konusu teknolojik gelişmeleri yakından takip eden profesyonel ekip sahibi firmalar, ürettikleri kapıları teknolojinin gerisinde bırakmadan faaliyetlerine devam etmektedirler.

İhtiva ettiği özellikleri açısından imalatının profesyonel personel ve makineler vasıtasıyla yapılması gereken kurşun geçirmez camlı kapı, tanzim edilmesi gerekli belgelere sahip olan firmalar tarafından üretilebilmektedir. Kurşun geçirmez özelliği, keyfiyet anlayışından ziyade zaruret anlayışı sonucu ihtiyaç göstermektedir. Sonuçta herkes, evinde kurşun geçirmez camlı kapı ihtiyacı duymamaktadır. Genel anlamda silahlı kuvvetler bağlısı birliklerin taşınmazlarında kullanılmasının tercih edildiği bu kapılar, bir takım firmaların sektör ihtiyaçları doğrultusunda tercihi olabilmektedir.

KATEGORİLER

Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931
Camlı Yangın Kapıları - Camlı Yangın Kapısı - Camlı Kapı. 0216 642 6931

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ